Správy
L Racing na Rally Košice s piatimi posádkami

04.09.2014 20:38 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 985

L Racing na Rally Košice s piatimi posádkami

Päť rally posádok bude v rámci 40.Rally Košice reprezentovať L Racing Team z Krásnohorského Podhradia.

Ako prvý brázdiť trate tohtoročnej Rally Košice vyrazí miláčik divákov, päťnásobný absolútny majster Slovenska, ale zároveň aj trojnásobný absolútny víťaz košickej rally, Jozef Béreš mladší. Spoločnosť vo vozidle Mini Countryman RRC mu bude rovnako ako na doterajších súťažiach robiť maďarský spolujazdec Zoltán Répás. „Snažili sme sa dostať Mini do čo možno najlepšej kondície. Či sa nám to podarilo uvidíme až v priebehu súťaže. Do Košíc sa ako vždy veľmi teším, je to jedna z mojich najobľúbenejších súťaží, zvlášť sa každý rok teším na herliansku rýchlostnú skúšku, ktorú mám veľmi rád. Po tohtoročných útrapách, keď nám Mini nefungovalo tak ako by sme si priali, dúfam, že teraz sa nám podarí dojazdiť až do cieľa celej súťaže,“ odštartoval rozhovor s jazdcami L Racing Teamu Jozef Béreš mladší.

Štartové číslo 28 bude zdobiť ďalšie vozidlo L Racing Teamu, Mitsubishi Lancer EVO X. V jeho útrobách sa o čo najlepší výkon bude snažiť dvojica Vladimír Hanuš – Slavomír Harabín, ktorým patrí v priebežnom poradí triedy 3 druhé miesto. „Na Košice sa už tradične tešíme, aj keď v minulom roku sme v polovici druhej etapy boli nútení odstúpiť z dôvodu prehrievajúceho motora nášho Mitsubishi. Dúfam, že v tomto roku dôjdeme až na záverečnú cieľovú rampu,“ dodal Vlado Hanuš.

Až štartové číslo 44 sa na 40.Rally Košice ušlo mladým Dobšinčanom, Tomášovi Fuskovi a Jakubovi Slovákovi a ich Peugeotu 208 VTi R2. Táto dvojica na Rally Košice ešte neštartovala, na poslednej súťaži slovenského šampionátu, v rámci Rally Lubeník však slávila premiérové víťazstvo v triede 6. „V Košiciach sme ešte nikdy neštartovali, čiže to bude pre nás úplná novinka. Viem, že Rally Košice je každý rok veľmi ťažká súťaž a naša konkurencia tunajšie trate ovláda takmer naspamäť, my však svoju kožu lacno nepredáme a mienime bojovať. Cieľom je dôjsť až na cieľovú rampu. Ak sa to podarí budem spokojný,“ vysvetlil stratégiu Tomáš Fusko.

Dve miesta za Fuskom, čiže so štartovým číslom 46 na vozidle Ford Focus vo farbách L Racing Teamu odštartuje dvojica Košičanov, Marek Špavelko – Milan Straka. Túto dvojicu mali možnosť domáci diváci sledovať doma na Slovensku iba na Rally Prešov, kde sa však dlho nezohriali a rozpadnutá prevodovka ich poslala domov už po troch rýchlostných skúškach. „Mali sme štartovať aj v Lubeníku, ale ešte sme nemali v poriadku už spomínanú prevodovku, čiže nič z toho nakoniec nebolo. Nakoniec sme odštartovali až v Rzeszowe, došli sme do cieľa a tým sme splnili náš cieľ. V minulom roku bola Rally Košice našou jedinou v celej sezóne. Na tú tohtoročnú sa už tradične tešíme, je to pre nás oboch domáca súťaž, čo ju robí tak trochu inou. Minulý rok sme tu došli až do cieľa a v tomto roku by sme radi splnili rovnaký cieľ. O body nám vôbec nejde, chceme si to poriadne užiť,“ vysvetli Marek Špavelko.

Poslednou posádkou, ktorá sa divákom v Košiciach predstaví s nápisom L Racing team je dvojica Maďarov, Ákos Tábori – Tamás Kurti, ktorá spoločne s vozidlom Citroën C2 R2 Max v minulom roku dosiahla v Košiciach najskôr na striebro a počas druhej etapy dokonca na zlato v triede 6. Či sa im aj tohto roku bude rovnako dariť uvidíme už počas nadchádzajúceho víkendu.

Text: Miro Majláth

Foto: autosportfoto.sk

Miroslav Majl�th

| viac


Partneri

L Racing s.r.o.

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube