Správy
XIQIO spokojný s Rally Košice 2012

11.09.2012 12:46 | Rally | Miroslav Majláth | Otvorení: 1053

XIQIO spokojný s Rally Košice 2012

Košický XIQIO Rally Team sa na preň domácej rally súťaži predstavil s maďarskou posádkou András Hadik – Krisztián Kertész a vozidlom Subaru Impreza špecifikácie . R4. Po prvej etape Rally Košice mu patrila tretia priečka v absolútnom poradí, v nedeľu mu ku tomuto umiestneniu chýbalo iba pár sekúnd.

András Hadik s Krisztiánom Kertészom odštartovali súťaž tretím najrýchlejším časom celkového poradia. To bola výborná pozícia, v nasledujúcej im však patrilo až siedme miesto, ktoré ich posunulo v celkovom poradí smerom nadol. Všetko si však vynahradili už v treťom meranom úseku, ktorý vyhrali. Napriek tomu im po prvej sekcii Rally Košice patrilo až siedme miesto celkového poradia. V druhej sekcii, ktorá v sebe skrývala štvoricu rýchlostných skúšok postupne pridali tri tretie miesta a jedno druhé. Odmenou bol posun na tretie miesto absolútneho poradia v rámci prvej etapy Rally Košice 2012.

V druhej etape ich rovnako ako aj všetkých ostatných súťažiacich čakalo šesť rýchlostných skúšok. V prvej z nich dojazdili na piatej priečke, čo ich, aj keď iba s pol sekundovou stratou posunulo na štvrté miesto celkového poradia. V nasledujúcom teste sa síce na tretiu priečku vrátili, no už v desiatom teste opäť spadli na štvrté miesto. Vyrovnanosť medzi súťažiacimi na Rally Košice však bola tak tesná, že ani víťazstvo na jedenástej rýchlostnej skúške im v posune na vyššiu priečku nepomohlo. V závere síce ešte posádka Košického XIQIO Rally Teamu dokázala, aj napriek už nie celkom dobre fungujúcim brzdám, zajazdiť jedno tretie a jedno štvrté miesto v absolútnom poradí, napriek tomu im v cieli Rally Košice 2012 patrila až štvrtá priečka, pričom od tretej ich delilo iba necelých sedem sekúnd. „Na vyše dvadsaťpäť kilometrov dlhej rýchlostnej skúške nám pri jej prvom prejazde odišli brzdy, v servise sa túto poruchu síce podarilo odstrániť, ku koncu súťaže však už rovnako nefungovali. Som spokojný, štvrté miesto absolútne a tretie v rámci slovenských majstrovstiev je pekný výsledok,“ povedal po dojazde do cieľa András Hadik.

Napriek tomuto posunu bol v závere zo štvrtej priečky v absolútnom poradí Rally Košice 2012 spokojný aj manažér tímu Marián Mičák. „Som spokojný, na štarte tohtoročnej Rally Košice sa zišla nadmieru kvalitná konkurencia a hocikto z prvej desiatky sa tu mohol stať víťazom. András s Krisztiánom sa svojej úlohy zmocnili veľmi dobre, podarilo sa im v absolútnom hodnotení vyhrať dve rýchlostné skúšky, škoda len, že im v závere prestali fungovať brzdy, možno by sa podarilo udržať tretie miesto zo soboty. Nevadí, svet sa kvôli tomu nezrúti, ja som spokojný. Pred rally som povedal, že by ma potešilo ak by bola naša posádka v prvej desiatke, teraz je to v prvej päťke. Ďakujem, bol to dobrý výkon.“

V priebežnom poradí seriálu DMAC Tyres Rally patrí posádke slovenského XIQIO Rally Teamu navyše aj druhé miesto v triede 2. Či tento stav bude aj konečný sa dozvieme na Rally Bratislava, ktorá by mala odštartovať v mesiaci november.

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube