Správy
CMM Media Sport a smolná druhá etapa Rally Košice

11.09.2012 12:02 | Rally | Miroslav Majláth | Otvorení: 1155

CMM Media Sport a smolná druhá etapa Rally Košice

Pre CMM Media Sport ako Košičanov bola tohtoročná Rally Košice domácou súťažou, na ktorej mal tím bojovať o dvojicu majstrovských titulov. Zatiaľ čo prvá etapa dopadla na jednotku, v druhej sa na posádky nalepila poriadna kopa smoly.

Všetko začalo v piatok, keď Tomáš Srnka Ondrej s Adamom Gömörim jazdili výborné časy na hranici prvej desiatky absolútneho poradia. Z pohľadu na neskutočne obsadenú súťaž, v rámci ktorej zároveň bojovali posádky o body v troch samostatných šampionátoch, Slovenska, Poľska, ale aj Maďarska to bol výkon, ktorý mnohých fanúšikov obrazne zdvíhal zo sedadiel. Výsledkom ich snaženia bola desiata priečka absolútneho poradia, ale aj prvenstvo v triede 3, ktoré ich priblížilo k vytúženému zisku titulu majstrov Slovenska v triede. „Dnes sme spravili výrazný krok k zisku majstrovskému titulu v triede 3.Teším sa z toho, ale rád by som sa zároveň aj posunul vyššie v rámci absolútneho poradia. Súťaž je však veľmi náročná. Múdrejší budeme zajtra po dojazde do cieľa,“ povedal spokojný Tomáš Ondrej v cieli prvej etapy Rally Košice 2012.

V rámci prvej etapy sa darilo aj druhej posádke CMM Media Sport, Marekovi Žeňuchovi s Vojtom Bačinským a ich Nissanu Sunny. Táto dvojica už mala titul v triede F3 vo vrecku, v hre však ešte stále bol titul v skupine F. Podmienkou jeho zisku však bolo po oba dva dni dojazdiť až do cieľa. V prvej etape sa toto aj podarilo. „Polovička našej roboty je za nami. Nebolo to však jednoduché, teraz v poslednej sekcii sme prežili strašne veľkú krízovku a autu sa akosi nechce zatáčať. Po mojom otočení volantom ide ešte niekoľko metrov rovno, až potom sa spamätá a zatočí. Musíme s tým vo večernom servise niečo urobiť, ale čo, to ešte vôbec netuším,“ vysvetľoval Marek Žeňuch.

Do druhej etapy vyštartovali oba posádky CMM Media Sport s jasným cieľom, dotiahnuť rozrobenú robotu až do konca. V prvej rýchlostnej skúške sa všetko darilo podľa predstáv, v nasledujúcej však Tomáš s Adamom prežili veľmi ťažkú haváriu, po ktorej obaja skončili v nemocnici. Našťastie vyšetrenia ukázali „iba“ otras mozgu a chalani odišli z nemocnice po svojich. Napriek tomu ani jeden z nich nevedel identifikovať, čo sa v osudnú sekundu pred haváriou na trati udialo.

V hre po tejto udalosti ostali ešte Marek s Vojtom. Ich snaženie však skončilo už o rýchlostku ďalej, keď odmietla poslušnosť prevodovka Nissanu a im neostalo nič iné ako odovzdať jazdný výkaz a so súťažou sa rozlúčiť.

„V prvom rade som rád, že sú chalani po takej ťažkej rane v poriadku. Auto je na odpis, ale v prvom rade ide o ich zdravie. Piatok bol super, všetci sme sa neskutočne tešili, Tomáš s Adamom sa už predčasne stali Majstrami Slovenska v triede 3, ale v sobotu nás jednoznačne šťastie opustilo a navštívila nás smola. Napriek tomu by som chcel všetkým členom nášho tímu, vrátane mechanikov poďakovať. Samozrejme vďaka patrí aj všetkým partnerom a kamarátom, ktorí nás podporujú,“ povedal záverom Martin Markovič, manažér CMM Media Sport.

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube