Správy
KL Racing Team sa ide do Košíc pobiť o cenné body

05.09.2012 12:39 | Rally | Miroslav Majláth | Otvorení: 1087

KL Racing Team sa ide do Košíc pobiť o cenné body

Predposledné podujatie tohtoročnej rally sezóny na Slovensku odštartuje už vo štvrtok (6.9.2012) na Hlavnej ulici v Košiciach predstavením súťažiacich v rámci Rally Košice. Medzi vyše osemdesiatkou súťažiacich bude aj dvojica posádok Žilinského KL Racing Teamu.

Vlastmil Majerčák s Marcelom Kollárikom, ale aj Tomáš Kukučka s Marekom Podobníkom sa rovnako ako na ostatných podujatiach slovenského seriálu DMACK Tyres Rally 2012 – Majtrovstvá Slovenska predstavia s identickými vozidlami Mitsubishi Lancer EVO IX. Proti nim však bude stáť celkovo dvadsiatka ďalších súťažiacich v triede Celkovo osemdesiatštyri prihlásených posádok, z toho dvadsaťdva v triede 3, kam sú obe posádky zaradené.

„Predpokladám, že v Košiciach budú veľké súboje. Zídu sa tu posádky zo Slovenska, Poľska a Maďarska a samozrejme sa jeden pred druhým budú chcieť vytiahnuť. To samozrejme všetkých poriadne rozžeraví a každý bude chcieť byť najrýchlejší. My však ideme do Košíc s chladnou hlavou, jedno zrušené auto v sezóne stačí. Okrem toho sa ani nemáme veľmi kam naháňať, bodov máme pomenej, čiže chceme už v pokoji dotiahnuť tohtoročnú sezónu. Samozrejme to neznamená, že by sme do Košíc nešli súťažiť, samozrejme sa aj my chceme porovnať s konkurenciou, chcel som tým skôr povedať, že sa nedáme zbytočne vyprovokovať k nejakým bezhlavým súbojom, ktoré by sa mohli vymknúť kontrole,“
prezradil plány pred Rally Košice Vlastimil Majerčák.

Trošku inak uvažoval Tomáš Kukučka, pilot druhého súťažného vozidla KL Racing Teamu: „Myslím, že veľmi veľa bude záležať od počasia. V Košiciach, hlavne počas rally, často zaprší a v tom momente to začne byť opäť o gumách. Navyše Košické trate vedia byť zradné aj za sucha, v prípade dažďa by to bol poriadny masaker. Nám v priebežnom poradí síce patrí štvrtá priečka v triede a od tretej nás delí dosť bodov, ak by sa však dalo, skúsili by sme s Marekom zabojovať. Ale nechcem predbiehať, uvidíme ako sa vyvinie situácia. Hlavné je, aby sme všetci prišli do cieľa v poriadku a celí.“

„Mojim jediným cieľom je a to som prezentoval aj pred chalanmi, aby došli v poriadku na cieľovú rampu. Ide nám však aj o to, že postupne zbierame bodík za bodíkom, ale aj zbierame skúsenosti a snažíme sa porovnávať s konkurenciou,“ uzavrel Marek Lokaj, manažér KL Racing Teamu.

Miroslav Majláth

| viac


Partneri

KL Racing

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube