Správy
CMM Media Sport ide do Košíc bojovať o dvojicu titulov

05.09.2012 12:27 | Rally | Miroslav Majláth | Otvorení: 986

CMM Media Sport ide do Košíc bojovať o dvojicu titulov

Po vydarených pretekoch automobilov do vrchu na Ostrej Lúke smeruje už v tomto momente Košický CMM Media Sport na domácu rally súťaž, do Košíc. S jasným plánom a dvojicou súťažných posádok.

Prvou z posádok, ktorá vyštartuje brázdiť trate Rally Košice vo farbách CMM Media Sport budú Tomáš „Srnka“ Ondrej – Adam Gömöri na vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX. Táto dvojica má tohtoročnú sezónu dobre rozbehnutú, po šiestich bodovaných dňoch im patrí tretia priečka v absolútnom poradí a v triede 3 si užívajú pozíciu lídra, samozrejme toto všetko sa deje v rámci slovenského seriálu DMACK Tyres Rally 2012 – Majstrovstvá Slovenska. Je preto viac než isté, že si tieto umiestnenia budú chcieť nielen podržať, ale ak sa aspoň trochu bude dať, aj ich poistiť. „Samozrejme ideme do Košíc s plánom spraviť všetko preto, aby sme nazbierali poriadnu kopu bodov a naše doteraz vybojované pozície udržali. Vopred však vieme, že to bude poriadne ťažké, proti nám bude bojovať ďalších dvadsaťjeden posádok v našej triede a všetci budú chcieť zabojovať rovnako ako aj my. Aj keď sme doma v Rožňave, predsa len košické trate nám nie sú neznáme a tak sa pokúsime spraviť čo sa dá. Dúfame, že sa to podarí a hlavne, že sa nám budú vyhýbať technické poruchy, defekty, ale aj krízovky. Táto súťaž bude veľmi ťažká a bude si treba aj hlavu udržať v klude a nenechať sa niekým zo súperov vyprovokovať k bezhlavej jazde,“ rozhovoril sa Tomáš Ondrej pred Rally Košice 2012.

Druhou posádkou, ktorá ide rovnako do Košíc bojovať o majstrovský titul je Marek Žeňuch s Vojtom Bačinským, ktorí sa rovnako ako na predchádzajúcich súťažiach predstavia s vozidlom Nissan Sunny v triede F. „V triede F3 máme veľký náskok, tak sa nám to už hádam podarí dobojovať do zdarného konca. Horšie je to v skupine F, kde sme pred poslednou súťažou v Rzeszowe mali dosť veľký náskok, ten však samozrejme spľasol po našom odstúpení. Napriek tomu, že bojujeme proti legende slovenského rally športu Jožovi Bérešovi staršiemu, je tu ešte možnosť, stále nám patrí v priebežnom hodnotení prvé miesto, ale Jóži sa už nebezpečne priblížil. Tu je to však iba o tom, komu a koľko vydrží technika,“ vysvetlil Marek Žeňuch.

Samozrejme, palce obom posádkam bude v prvom rade držať manažér CMM Media Sport Martin Markovič, ktorý si počas minulotýždňových pretekov prvý krát na vlastnej koži vyskúšal ako chutí jazda v ostrom Mitsubishi. „Po mojej premiére v súťažnom aute sa na to všetko teraz pozerám trochu inak. Už presne viem, čo všetko chalanov čaká a aké to budú mať ťažké. Doteraz však šťastie stálo pri nás, tak dúfam, že to ešte tú chvíľku do konca sezóny vydrží a všetko dopadne dobre,“ ukončil debatu manažér CMM Media Sport Martin Markovič.

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube