Správy
XIQIO na Rally Košice s jasným plánom

05.09.2012 12:18 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 1262

XIQIO na Rally Košice s jasným plánom

Košický XIQIO Rally Team sa na domácej súťaži predstaví opäť s maďarskou posádkou András Hadik – Krisztián Ketész a Subaru Impreza špecifikácie R4.

„Rally Košice je pre náš tím, ako Košičanov srdcovou záležitosťou. Predsa len, sme doma a čo je doma, to sa počíta. Navyše nám po šiestich započítavaných súťažných dňoch v priebežnom poradí šampionátu DMACK Tyres Rally 2012 – Majstrovstvá Slovenska patrí v triede 2 druhá priečka a to aj napriek nášmu odstúpeniu v Prešove a neúčasti v Rzeszowe. Samozrejme by sme túto pozíciu radi udržali aj naďalej, bude to však poriadne ťažké. Konkurencia sa totiž podľa zoznamu prihlásených tento rok v Košiciach zíde poriadne silná, čomu sa ani nečudujem, veď sa tu bude bojovať v trojici samostatných šampionátoch. Verím tomu, že sa bude na čo pozerať, veď na štarte zídu najlepší jazdci nielen zo Slovenska, ale aj Poľska a Maďarska. Určite sa budú odohrávať veľké súboje, nielen o celkové víťazstvo, ale aj v jednotlivých triedach. Samozrejme András s Krisztianom budú bojovať nielen o body v slovenskom, ale aj maďarskom šampionáte, kde im patrí šieste miesto v triede 2 a celkovo desiate, tu však dojazdili v podstate iba jednu súťaž tohtoročnej sezóny a na ostatných museli odstúpiť pre poruchy, či defekty. Dúfam, že v Košiciach ich technika bude poslúchať a defektom sa podarí vyhnúť. Bol by som rád, ak by sa našej posádke podarilo dojazdiť v prvej desiatke absolútneho poradia,“ vysvetlil úvodom Marián Mičák, manažér XIQIO Rally Teamu.

Celkovo v triede , do ktorej je zaradené aj vozidlo Subaru Impreza špecifikácie R4 posádky reprezentujúcej XIQIO Rally Team, sa o body pobije celkovo šestnásť posádok z vyše osemdesiatky prihlásených. Kto a ako uspeje sa dozvieme v dvoch samostatne bodovaných súťažných dňoch, ale aj celkovom hodnotení Rally Košice 2012.

Rally Košice 2012 odštartuje už vo štvrtok podvečer (6.9.2012) slávnostným predstavením súťažných posádok na štartovej rampe, ktorá bude postavená na Hlavnej ulici v Košiciach. Naostro začnú zúčastnené posádky súťažiť v piatok (7.9.2012) o 8:00 hodine, pričom je pre všetkých prítomných pripravená v rámci prvej etapy trať o dĺžke takmer dvestoosemdesiatpäť kilometrov, v ktorej je už započítaných aj sedem rýchlostných skúšok a osemdesiattri súťažných kilometrov. Druhá etapa Rally Košice 2012 odštartuje v sobotu (8.9.2012) rovnako o 8:00 hodine ráno, pričom v rámci sobotnej, druhej etapy absolvujú súťažiaci šesť meraných úsekov. Dĺžka trate spomínanej druhej etapy súťaže sa zastavila na dvesto šesťdesiatich šiestich kilometroch, pričom súhrnná dĺžka šiestich rýchlostných skúšok započítavaných do druhej etapy bude mať celkovo osemdesiatjeden kilometrov. Meno víťaznej posádky sa dozvieme v sobotu o 17:00 hodine.

Miroslav Majl�th

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube