Správy
Melichárekovci v Košiciach s Fabiou S2000 vo farbách DMACK

04.09.2012 21:49 | Rally | Miroslav Majláth | Otvorení: 1107

Melichárekovci v Košiciach s Fabiou S2000 vo farbách DMACK

Po skvelom výkone na ADAC Rallye Deutschland 2012, keď slovenská posádka Jaro a Erik Melichárekovci dojazdili medzi svetovou elitou na sedemnástom mieste absolútneho poradia, nasmerujú už v tomto týždni Škodu Fabia S2000 na Rally Košice.

„Nemecká rally bola pre nás ďalšia veľmi dobrá skúsenosť. Množstvo najazdených kilometrov na dlhých a ťažkých rýchlostných skúškach v rôznych podmienkach, nové auto, nový tím a kopu ďalších iných vecí, ktoré sme počas celej súťaže museli riešiť, nám dalo veľa nových skúseností a zasa sme sa posunuli o krok ďalej v rámci nášho dlhodobého plánu,“ začal rozprávanie spolujazdec a manažér tímu Erik Melichárek.

Medzi novinkami, ktoré si pre divákov slovenský DMACK Melico Racing Team na košickú súťaž pripravil, je nielen zmena vozidla, keď doteraz používaný Lancer WRC nahradí Škoda Fabia S2000, ale aj nový dizajn, ktorý bude komplet vo farbách továrenského tímu DMACK.

„Áno, v Košiciach pôjdeme v továrenských farbách DMACK-u a tento dizajn bude premiérovo použitý práve na našej Škode Fabia S2000. Našou neúčasťou v Rzeszowe sme síce prišli o vedúcu priečku priebežného poradia slovenského šampionátu, ale zostali sme priebežne druhí a preto sa v Košiciach pokúsime ešte zabojovať, dôjsť do cieľa súťaže a získať čo najviac bodov. Treba ale povedať, že popri snahe o dobrý výsledok, bude našou hlavnou úlohou čo najlepšia propagácia pneumatík DMACK,“ dodal Erik Melichárek.

V Nemecku sa po nie príliš vydarenom začiatku postupne Jaroslav Melichárek dostával do potrebnej pohody, a preto sme zisťovali v akej nálade ide pilot DMACK Melico Racing Teamu do Košíc: „Je pravda, že prvý deň to nebolo podľa našich predstáv a veľa zábavy sme si neužili, keďže sme sa takmer polovicu každej rýchlostnej skúšky iba „vozili“ v prachu za autom, ktoré sme dobehli a navyše sme mali problémy s ručnou brzdou. Postupne sa nám však darilo vychytávať „muchy“, viac sme sa zžili s autom a v druhej polovici súťaže to už bolo oveľa lepšie. Naviac výsledkami dosiahnutými v záverečných rýchlostných skúškach a najmä na Power stage, sme sa pozitívne naladili do ďalších súťaží,“ zhrnul stručne Jaroslav Melichárek a na záver dodal: „V Košiciach sa tento rok predstaví neobvykle veľa špičkových jazdcov, preto to bude pre nás ďalšia výzva a možnosť porovnania sa z najlepšími. Budeme sa snažiť pokračovať v našich posledných výkonoch a zabojovať o kvalitný výsledok."

Tohtoročná Rally Košice sa bude od tých predchádzajúcich ročníkov trochu líšiť, keďže sa tu bude bojovať na jednom mieste až do štvorice rôznych šampionátov a to, v Slovenskom, Poľskom, Maďarskom, ale aj zónovom majstrovstve. Aj tento fakt určite dopomohol na štart súťaže pritiahnuť podľa zoznamu prihlásených takmer osemdesiatpäť súťažných posádok, pochádzajúcich z troch krajín Európy.

Kto sa stane víťazom Rally Košice, ale aj to ako sa bude dariť posádke DMACK Melico Racing Teamu, Jarovi a Erikovi Melichárekovcom sa dozvieme v sobotu (8.9.2012) po sedemnástej hodine.

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube